Events Calendar Pro - en to pro_FI translation catalogue (439 entries)

en: Download for free
pro_FI: Lataa ilmaiseksi

en: Dismiss
pro_FI: Ohita

en: Pssst! Looking for the filters? They live in a separate plugin now | %s | %s
pro_FI: Etsitkö suodattimia? Suodattimet sisältyvät eri pluginiin nykyisin. | %s | %s

en: map
pro_FI: kartta

en: Distance unit
pro_FI: Etäisyyden yksikkö

en: The latitude and longitude for your venue could not be fetched. The Google Maps API daily query limit has been reached!
pro_FI: Lat ja long -arvoja ei löytynyt paikallesi. Google Maps APIn päivittäinen ratelimitti on ylittynyt!

en: Times:
pro_FI: Ajat:

en: Once on %1$s
pro_FI: Kerran %1$s

en: Not an event post.
pro_FI: Ei tapahtuma-postaus.

en: Recurrence meta should not be empty.
pro_FI: Toistuvuus-metakenttä ei saa olla tyhjä.

en: that will occur on
pro_FI: toistuu

en: Some additional field data still needs to be updated (unfortunately, we were unable to continue to update things automatically).
pro_FI: Jotkin kentän datat pitää yhä päivittää (valitettavasti, emme voineet jatkaa päivityksiä automaattisesti).

en: We need to update the additional field data for some of your events.
pro_FI: Joihinkin tapahtumiisi on päivitettävä lisäkenttien dataa.

[ctx: additional fields update trigger]
en: Click here to run the updater.
pro_FI: Klikkaa tästä ajaaksesi päivittäjän.

[ctx: additional field update]
en: All fields have been updated!
pro_FI: Kaikki kentät on päivitetty!

[ctx: additional field update]
en: An unexpected error stopped the update from completing.
pro_FI: Odottamaton virhe esti päivityksen valmistumasta.

[ctx: additional field update]
en: Working&hellip;
pro_FI: Toimiva&hellip;

en: Hooray!
pro_FI: Jippii!

en: Use the following panel of your customizer to change the styling of your Calendar and Event pages.
pro_FI: Käytä seuraavaa paneelia Mukauttimessa muuttaaksesi kalenterisi tyyliä.

en: Day/List View
pro_FI: Päivä/Listanäkymä

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" and "Global Elements" sections
pro_FI: Tässä valitut asetukset yliajavat ne jotka on valittu yleisissä teema-asetuksissa ja globaaleissa elementeissä.

en: Price Background Color
pro_FI: Hinnan taustaväri

en: General Theme
pro_FI: Yleiset teema-aasetukset

en: Global configurations for the styling of The Events Calendar
pro_FI: Globaalit asetukset The Events Calendarin tyylittelyä varten

en: Accent Color
pro_FI: Aksentin väri

en: Global Elements
pro_FI: Globaalit elementit

en: Options selected here will override what was selected in the "General Theme" section
pro_FI: Asetukset, joita valitaan tässä, tulevat yliajamaan asetukset jotka on valittu yleisissä teema-asetuksissa

en: Link Color
pro_FI: Linkin väri

en: Filter Bar Color
pro_FI: Suodatinpalkin väri

en: Button Color
pro_FI: Napin väri

en: Month/Week View
pro_FI: Viikko/kuukausi näkymä

en: Calendar Table Color
pro_FI: Kalenterin taulukon väri

en: Calendar Hightlight Color
pro_FI: Kalenterin hilightin väri

en: Photo View
pro_FI: Valokuvanäkymä

en: Photo Background Color
pro_FI: Valokuvan taustaväri

en: Single Event
pro_FI: Yksittäinen tapahtuma

en: Post Title Color
pro_FI: Postauksen otsakkeen väri

en: Details Background Color
pro_FI: Yksityiskohtien taustaväri

en: Widgets
pro_FI: Vimpaimet

en: Calendar Header Color
pro_FI: Kalenterin yläosan väri

en: Calendar Date Bar Color
pro_FI: Kalenterin aikapalkin väri

en: Daily until %1$s
pro_FI: Päivittäin %1$s asti

en: Weekly on the same day until %1$s
pro_FI: Viikoittain samana päivänä päivämäärään %1$s asti

en: Monthly on the same day until %1$s
pro_FI: Viikottain samana päivän %1$s asti

en: Yearly on the same date until %1$s
pro_FI: Vuosittain samana päivänä päivämäärään %1$s asti

en: Weekly on the same day
pro_FI: Viikoittain samana päivänä

en: Monthly on the same day
pro_FI: Kuukausittain samana päivänä

en: Yearly on the same date
pro_FI: Vuosittain samana päivänä

[ctx: An unspecified end date]
en: an unspecified date
pro_FI: määrittelemätön päivämäärä

en: Displays events by day for the week.
pro_FI: Näytä tapahtumat päivä päivältä viikon ajalle

en: This Week Events
pro_FI: Tämä viikon tapahtumat.

en: Use this field if you want to override the auto-generated descriptions of event recurrence
pro_FI: Käytä tätä kenttää, jos haluat yliajaa automaattisesti generoidut kuvaukset tapahtuman toistuvuudelle

[ctx: custom recurrence duration]
en: and will run for:
pro_FI: ja kestää:

[ctx: custom recurrence duration]
en: days
pro_FI: päivät

[ctx: custom recurrence duration]
en: hours
pro_FI: tuntia

[ctx: custom recurrence duration]
en: minutes
pro_FI: minuutit

en: If fields are left empty when they're submitted, automatically fill them in with these values.
pro_FI: Jos kenttiä on jätetty tyhjäksi lähetettäessä, automaattisesti täydennä ne näillä arvoilla

en: Type:
pro_FI: Tyyppi:

en: Next Event
pro_FI: Seuraava tapahtuma

en: On &#8220;Next Event&#8221; type of countdown, this text will only show when there are no events to show.
pro_FI: Seuraavan tapahtuman laskurissa, tämä teksti näkyy vain kun tapahtumia ei ole näytettävänä.

en: Layout:
pro_FI: Ulkoasu:

en: Vertical Layout
pro_FI: Pystysuora asettelu

en: Horizontal Layout
pro_FI: Vaakasuuntainen asettelu

en: Highlight Color:
pro_FI: Hailaitin väri:

en: Number of events to show per day:
pro_FI: Kuinka monta tapahtumaa näytetään per päivä:

en: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Previous</span>
pro_FI: <span>&laquo;</span> <span class="tribe-nav-label">Edellinen</span>

en: <span class="tribe-nav-label">Next</span> <span>&raquo;</span>
pro_FI: <span class="tribe-nav-label">Seuraava</span> <span>&raquo;</span>

[ctx: list separator for final two elements]
en: and
pro_FI: ja

en: View %1$s %2$s | View All %1$s %2$s
pro_FI[0]: Katso %1$s %2$s
pro_FI[1]: Katso kaikki %1$s %2$s

en: No Events Today
pro_FI: Ei tapahtumia tänään

en: This Week Navigation
pro_FI: Tämän viikon navigaation

en: All %1$s for %2$s
pro_FI: Kaikki %1$s ajalle %2$s

en: %1$s for week of %2$s
pro_FI: %1$s viikolle %2$s

en: Could not process queue for event %1$d: %2$s
pro_FI: Ei voitu prosessoida jonoa tapahtumalle %1$d: %2$s

en: Custom recurrences must have a type selected.
pro_FI: Custom-toistuvuuksilla täytyy olla tyyppi valittuna.

en: Custom recurrences must have all data present.
pro_FI: Custom-toistuvuuksilla täytyy kaikilla olla dataa olemassa.

[ctx: Recurrence rule separator]
en: ,<br> and
pro_FI: ,<br> ja

en: An event every day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
pro_FI: Tapahtuma joka päivä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, joista viimeinen alkaa %3$s

en: An event every day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka päivä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta luo vain %3$s tapahtumaa

en: An event every day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka päivä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta ilman päättymisajankohtaa

en: An event every week on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
pro_FI: Tapahtuma joka viikko samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, joista viimeisin alkaa %3$s

en: An event every week on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka viikko samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta luo vain %3$s tapahtumaa

en: An event every week on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka viikko samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta ilman päättymisajankohtaa

en: An event every month on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
pro_FI: Tapahtuma joka kuukausi samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, joista viimeisin alkaa %3$s

en: An event every month on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka kuukausi samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta luo vain %3$s tapahtumaa

en: An event every month on the same day that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka kuukausi samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta ilman päättymisajankohtaa

en: An event every year on the same date that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), the last of which will begin on %3$s
pro_FI: Tapahtuma joka vuosi samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, joista viimeisin alkaa %3$s

en: An event every year on the same date that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s), but only create %3$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka vuosi samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta luo vain %3$s tapahtumaa

en: An event every year on the same date that lasts %1$s day(s) and %2$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka vuosi samana päivänä joka kestää %1$s päivää ja %2$s tuntia, mutta ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s day(s) that lasts %2$s day(s) and %3$s hour(s), the last of which will begin on %4$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s. päivä joka kestää %2$s päivää ja %3$s tuntia, joista viimeisin alkaa %4$s

en: An event every %1$s day(s) that lasts %2$s day(s) and %3$s hour(s), but only create %4$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s. päivä joka kestää %2$s päivää ja %3$s tuntia, mutta luo vain %4$s tapahtumaa

en: An event every %1$s day(s) that lasts %2$s day(s) and %3$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s. päivä joka kestää %2$s päivää ja %3$s tuntia, mutta ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s day(s) that begins at %2$s and lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s päivälle joka alkaa %2$s ja kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, joista viimeisin alkaa %5$s

en: An event every %1$s day(s) that begins at %2$s and lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma jokaiselle %1$s päivälle joka alkaa %2$s ja kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, mutta luo vain %5$s tapahtumaa

en: An event every %1$s day(s) that begins at %2$s and lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma jokaiselle %1$s päivälle joka alkaa %2$s ja kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia ilman päättymisaikaa

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s viikolle %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, joista viimeisin alkaa %5$s

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s viikolle %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, mutta luo vain %5$s tapahtumaa

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s viikolle %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s viikolle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, joista viimeisin alkaa %6$s

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s viikolle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, mutta luo vain %6$s tapahtumaa

en: An event every %1$s week(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s viikolle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle päivänä %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, joista viimeisin alkaa %5$s

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle päivänä %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, mutta luo vain %5$s tapahtumaa

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukausi päivänä %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle päivänä %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, joista viimeisin alkaa %6$s

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuuais päivänä %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, mutta luo vain %6$s tapahtumaa

en: An event every %1$s month(s) on day %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukausi päivänä %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), the last of which will begin on %5$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle päivänä %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, joista viimeisin alkaa %5$s

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s), but only create %5$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle päivänä %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia, mutta luo vain %5$s tapahtumaa

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that lasts %3$s day(s) and %4$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukausi päivänä %2$s joka kestää %3$s päivää ja %4$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle päivänä %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, joista viimeisin alkaa %6$s

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, mutta luo vain %6$s tapahtumaa

en: An event every %1$s month(s) on %2$s that begins at %3$s and lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s kuukaudelle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, joista viimeisin alkaa %6$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle %2$s joka alkaa %3$s ja kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, mutta luo vain %6$s tapahtumaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuoden %2$s päivänä %3$s joka kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), the last of which will begin on %7$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuoden %2$s päivänä %3$s joka alkaa %4$s ja kestää %5$s päivää ja %6$s tuntia, joista viimeisin alkaa %7$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), but only create %7$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuoden %2$s päivänä %3$s joka alkaa %4$s ja kestää %5$s päivää ja %6$s tuntia, mutta luo vain %7$s tapahtumaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on day %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle %2$s päivänä %3$s joka alkaa %4$s ja kestää %5$s päivää ja %6$s tuntia, ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), the last of which will begin on %6$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle ajankohtana %2$s %3$s joka kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, joista viimeisin alkaa %6$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s), but only create %6$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle ajankohtana %2$s %3$s joka kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, mutta luo vain %6$s tapahtumaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that lasts %4$s day(s) and %5$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle ajankohtana %2$s %3$s joka kestää %4$s päivää ja %5$s tuntia, ilman päättymisajankohtaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), the last of which will begin on %7$s
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle ajankohtana %2$s, %3$s, joka alkaa %4$s ja kestää %5$s päivää ja %6$s tuntia, joista viimeisin alkaa %7$s

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s), but only create %7$s event(s)
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle ajankohtana %2$s, %3$s, joka alkaa %4$s ja kestää %5$s päivää ja %6$s tuntia, mutta luo vain %7$s tapahtumaa

en: An event every %1$s year(s) in %2$s on %3$s that begins at %4$s and lasts %5$s day(s) and %6$s hour(s) with no end date
pro_FI: Tapahtuma joka %1$s vuodelle ajankohtana %2$s, %3$s, joka alkaa %4$s ja kestää %5$s päivää ja %6$s tuntia, ilman päättymisajankohtaa

[ctx: Joins the last item in a list of items (i.e. the "and" in Monday, Tuesday, and Wednesday)]
en: and
pro_FI: ja

[ctx: Placeholder text for a day of the week (or days of the week) before the user has selected any]
en: [day]
pro_FI: [päivä]

[ctx: Placeholder text for a month (or months) before the user has selected any]
en: [month]
pro_FI: [kuukausi]

[ctx: Describes a day of the month (e.g. "day 5" or "day 27")]
en: day %1$s
pro_FI: päivä %1$s

[ctx: Used when displaying: "the first Monday" or "the first day"]
en: the first %1$s
pro_FI: ensimmäinen %1$s

[ctx: Used when displaying: "the second Monday" or "the second day"]
en: the second %1$s
pro_FI: toinen %1$s

[ctx: Used when displaying: "the third Monday" or "the third day"]
en: the third %1$s
pro_FI: kolmas %1$s

[ctx: Used when displaying: "the fourth Monday" or "the fourth day"]
en: the fourth %1$s
pro_FI: neljäs %1$s

[ctx: Used when displaying: "the fifth Monday" or "the fifth day"]
en: the fifth %1$s
pro_FI: viides %1$s

[ctx: Used when displaying: "the last Monday" or "the last day"]
en: the last %1$s
pro_FI: viimeinen %1$s

[ctx: Used when displaying the word "day" in "the last day" or "the first day"]
en: day
pro_FI: päivä

en: Recurrence Rules:
pro_FI: Toistotavat:

en: Once
pro_FI: Kerran

en: Same time
pro_FI: Samaan aikaan

en: Add Another Rule
pro_FI: Lisää uusi sääntö

en: Exclusions:
pro_FI: Poikkeukset:

en: Date
pro_FI: Päivämäärä

en: will not occur on
pro_FI: ei toistu

en: will not occur every
pro_FI: ei toistu joka

en: Add Exclusion
pro_FI: Lisää poikkeus

en: View all %1$s at this %2$s
pro_FI: Katso kaikki %1$s tästä %2$s

note: Description of the plugin/theme
en: The Events Calendar PRO, a premium add-on to the open source The Events Calendar plugin (required), enables recurring events, custom attributes, venue pages, new widgets and a host of other premium features.
pro_FI: The Events Calendar PRO, premium-lisäosa avoimen lähdekoodin The Events Calendar -lisäosalle (vaaditaan), lisää toistuvat tapahtumat, custom-arvot, tapahtuman paikkatiedot, vimpaimet ja muita hienoja ominaisuuksia.

en: Thanks for buying Events Calendar PRO! From all of us at Modern Tribe, we sincerely appreciate it. If you're looking for help with Events Calendar PRO, you've come to the right place. We are committed to helping make your calendar be spectacular... and hope the resources provided below will help get you there.
pro_FI: Kiitos kun olet ostanut Events Calendar PRO:n! Me täällä Modern Tribellä todela arvostamme hankintaasi. Jos kaipaat apua Events Calendar PRO:n kanssa, olet tullut oikeaan paikkaan. Olemme sitoutuneet auttamaan saamaan kalenterista mahtavan... ja toivomme että resurssit alla auttavat sinua eteenpäin.

en: tutorial that will walk you through the process
pro_FI: ohje, joka auttaa sinut alkuun prosessissa (englanniksi)

en: Additional Fields
pro_FI: Lisäkentät

en: Country
pro_FI: Maa

en: Hide related events
pro_FI: Piilota liittyvät tapahtumat

en: Phone
pro_FI: Puhelin

en: Remove related events from the single event view
pro_FI: Poista vastaavat tapahtumat yksittäisen tapahtuman näkymästä

en: Price
pro_FI: Hinta

en: Week Day Format
pro_FI: Viikonpäivien muotoilu

en: Filters
pro_FI: Suodattimet

en: Enter the format to use for week days. Used when showing days of the week in Week view.
pro_FI: Anna muotoilu käytettäväksi viikonpäiville. Käytetään kun näytetään viikon päivät kalenterin viikkonäkymässä.

en: remove
pro_FI: poista

en: Hide weekends on Week View
pro_FI: Piilota viikonloput viikkonäkymästä

en: Match all
pro_FI: Vaadi kaikki

en: Check this to only show weekdays on Week View
pro_FI: Valitse tämä jos haluat näyttää vain viikonpäivät viikkonäkymässä

en: Match any
pro_FI: Vaadi yksi

en: Add a filter
pro_FI: Lisää suodatin

en: If this is your first time using The Events Calendar Pro, you're in for a treat and are already well on your way to creating a first event. Here are some basics we've found helpful for users jumping into it for the first time:
pro_FI: Jos tämä on ensimmäinen kerta, kun käytät Events Calendar Pro:ta, olet hyvässä vauhdissa luomaan ensimmäistä tapahtumaasi. Tässä muutamia perusasioita, jotka olemme huomanneet hyödyllisiksi uusille käyttäjille:

en: Select one...
pro_FI: Valitse yksi...

en: %sOur New User Primer%s was designed for folks in your exact position. Featuring both step-by-step videos and written walkthroughs that feature accompanying screenshots, the primer aims to take you from zero to hero in no time.
pro_FI: %sMeidän New User Primer%s on suunniteltu juuri kaltaisillesi käyttäjille. Mukana on sekä vaihe vaiheelta opastavia opetusvideoita, että kuvilla varustettuja oppaita, jotka auttavat sinut aloittelijasta vauhtiin alta aikayksikön.

en: Hide this widget if there are no upcoming events:
pro_FI: Piilota tämä vimpain, jos ei ole tulevia tapahtumia:

en: %sInstallation/Setup FAQs%s from our support page can help give an overview of what the plugin can and cannot do. This section of the FAQs may be helpful as it aims to address any basic install questions not addressed by the new user primer.
pro_FI: %sInstallation/Setup FAQs%s tukisivuillamme saat yleiskuvan siitä, mitä lisäosalla voi ja ei voi tehdä. Tämä osa UKK:sta voi olla hyödyllinen, koska siinä pyritään vastaamaan kaikkiin asennuksen aikaisiin peruskysymyksiin, joita ei käsitellä New User Primer:ssa.

en: Event:
pro_FI: Tapahtuma:

en: Take care of your license key. Though not required to create your first event, you'll want to get it in place as soon as possible to guarantee your access to support and upgrades. %sHere's how to find your license key%s, if you don't have it handy.
pro_FI: Huolehdi lisenssiavaimestasi. Vaikka et tarvitse sitä luodaksesi ensimmäistä tapahtumaasi, sinun kannattaa syöttää se niin pian kuin mahdollista taataksesi pääsyn tukeen ja päivityksiin. %sNäin löydät lisenssiavaimesi%s , jos sinulla ei ole sitä käsilläsi.

en: Show seconds?
pro_FI: Näytä sekuntit?

en: Otherwise, if you're feeling adventurous, you can get started by heading to the Events menu and adding your first event.
pro_FI: Muutoin, jos olet seikkailunhaluinen, voit jatkaa Tapahtumat-valikkoon ja luoda ensimmäisen tapahtumasi.

en: Countdown Completed Text:
pro_FI: Lähtölaskenta valmis teksti:

en: Written documentation can only take things so far...sometimes, you need help from a real person. This is where our %ssupport forums%s come into play.
pro_FI: Kirjoitettu dokumentaatio voi auttaa vain tietyn matkaa... joskus tarvitset oikean ihmisen apua. Tässä vaiheessa löydät apua meidän %stukifoorumeiltamme%s.

en: Venue:
pro_FI: Tapahtumapaikka:

en: Users who have purchased an Events Calendar PRO license are granted total access to our %spremium support forums%s. Unlike at the %sWordPress.org support forum%s, where our involvement is limited to identifying and patching bugs, we have a dedicated support team for PRO users. We're on the PRO forums daily throughout the business week, and no thread should go more than 24-hours without a response.
pro_FI: Käyttäjillä, jotka ovat ostaneet Events Calendar PRO lisenssin, on täysi pääsy %spremium support foorumeille%s. Toisin kuin %sWordPress.org tukifoorumeilla%s, jossa osallistumisemme on rajoittunut bugien tunnistamiseen ja korjaamiseen, PRO käyttäjille on tarjolla oma erikoistunut asiakastuki. Olemme tavoitettavissa PRO foorumeilla arkipäivisin ja pyrimme vastaamaan 24 tunnin sisällä kysymyksiisi.

en: Show only the first upcoming instance of recurring %s
pro_FI: Näytä ainoastaan tuleva instanssi toistuvasta %s

en: Our number one goal is helping you succeed, and to whatever extent possible, we'll help troubleshoot and guide your customizations or tweaks. While we won't build your site for you, and we can't guarantee we'll be able to get you 100% integrated with every theme or plugin out there, we'll do all we can to point you in the right direction and to make you -- and your client, as is often more importantly the case -- satisfied.
pro_FI: Meidän päätavoitteemme on auttaa sinua menestymään, ja siinä määrin kuin mahdollista, autamme sinua vianmäärityksessä, räätälöinnissä ja hienosäädöissä. Vaikka emme voi rakentaa koko sivustoa sinulle, ja emme voi taata, että pystymme integroimaan projektisi 100% jokaiseen teemaan tai lisäosaan, teemme kaikkemme johtaaksemme sinua oikeaan suuntaan ja tehdäksemme sinut - ja asiakkaasi - tyytyväisiksi.

en: No default set
pro_FI: Ei oletusta asetetettuna

en: Before posting a new thread, please do a search to make sure your issue hasn't already been addressed. When posting please make sure to provide as much detail about the problem as you can (with screenshots or screencasts if feasible), and make sure that you've identified whether a plugin / theme conflict could be at play in your initial message.
pro_FI: Ennen uuden viestiketjun avaamista, tee haku varmistaaksesi, ettei ongelmaasi ole jo käsitelty. Kun avaat viestiketjun, varmista että tarjoat niin paljon yksityiskohtia ongelmasta kuin voit (kuvakaappauksia tai kuvalähetyksiä jos mahdollista), ja varmista, että olet tunnistanut voiko lisäosa / teema -konflikteilla olla vaikutusta ongelmaasi.

en: The current default organizer is: %s
pro_FI: Nykyinen oletusjärjestäjä on: %s

en: Event:
pro_FI: Tapahtuma:

en: The current default venue is: %s
pro_FI: Nykyinen oletustapahtumapaikka on: %s

en: Address:
pro_FI: Osoite:

en: The current default address is: %s
pro_FI: Nykyinen oletusosoite on: %s

en: Settings
pro_FI: Asetukset

en: The current default city is: %s
pro_FI: Nykyinen oletuskaupunki on: %s

en: Venue updated. <a href="%s">View venue</a>
pro_FI: Tapahtumapaikka päivitetty. <a href="%s">Näytä tapahtumapaikka</a>

en: The current default state is: %s
pro_FI: Nykyinen oletusosavaltio on: %s

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Venue published. <a href="%s">View venue</a>
pro_FI: Tapahtumapaikka julkaistu. <a href="%s">Näytä tapahtumapaikka</a>

en: The current default province is: %s
pro_FI: Nykyinen oletusmaakunta on: %s

en: Venue submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
pro_FI: Tapahtumpaikka syötetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tapahtumapaikka</a>

en: The current default postal code/zip code is: %s
pro_FI: Nykyinen oletuspostinumero on: %s

en: Venue scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview venue</a>
pro_FI: Tapahtumapaikka ajoitettu: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele tapahtumapaikkaa</a>

en: The current default country is: %s
pro_FI: Nykyinen oletusmaa on: %s

en: The current default phone is: %s
pro_FI: Nykyinen oletuspuhelin on: %s

en: Venue draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview venue</a>
pro_FI: Tapahtumapaikan luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele tapahtumapaikka</a>

en: Date out of range.
pro_FI: Päivämäärä rajauksen ulkopuolella.

en: Organizer updated. <a href="%s">View organizer</a>
pro_FI: Järjestäjä päivitetty. <a href="%s">Näytä järjestäjä</a>

en: Recurring %s
pro_FI: Toistuva %s

en: Organizer published. <a href="%s">View organizer</a>
pro_FI: Järjestäjä julkaistu. <a href="%s">Näytä järjestäjä</a>

en: (See all)
pro_FI: (Katso kaikki)

en: Organizer submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
pro_FI: Järjestäjä syötetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele järjestäjä</a>

en: <span>&laquo;</span> Previous Week
pro_FI: <span>&laquo;</span> Edellinen viikko

en: Organizer scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview organizer</a>
pro_FI: Järjestäjä ajastettu: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Esikatsele järjestäjä</a>

en: Next Week <span>&raquo;</span>
pro_FI: Seuraava viikko <span>&raquo;</span>

en: Organizer draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview organizer</a>
pro_FI: Järjestäjän luonnos päivitetty. <a target="_blank" href="%s">Esikatsele järjestäjä</a>

en: %s List Navigation
pro_FI: %s Lista-navigointi

en: Support
pro_FI: Tuki

en: <span>&laquo;</span> Previous %s
pro_FI: <span>&laquo;</span> Edellinen %s

en: View All Add-Ons
pro_FI: Näytä kaikki lisäosat

en: Next %s <span>&raquo;</span>
pro_FI: Seuraava %s <span>&raquo;</span>

en: Week
pro_FI: Viikko

en: Find out more
pro_FI: Lue lisää

en: Photo
pro_FI: Kuva

en: Related %s
pro_FI: Aiheeseen liittyvät %s

en: Week Of
pro_FI: Viikko

en: &larr; Back to %s
pro_FI: &larr; Takaisin näkymään %s

en: The events calendar mini calendar widget
pro_FI: Tapahtumien minikalenteri-vimpain

en: All Day
pro_FI: Koko päivä

en: Events Calendar
pro_FI: Tapahtumakalenteri

en: Hours
pro_FI: Tunnit

en: Week Navigation
pro_FI: Viikkonavigaatio

en: Completed!
pro_FI: Valmis!

en: days
pro_FI: päivää

en: %d%% complete
pro_FI: %d%% valmis

en: hours
pro_FI: tuntia

en: Recurring event data is still being generated for this event. Don&#146;t worry, you can safely navigate away &ndash; the process will resume in a bit in the background.
pro_FI: Toistuvan tapahtuman dataa yhä generoidaan tälle tapahtumalle. Älä huoli, voit turvallisesti navigoida tästä pois - prosessi jatkuu taustalla.

en: min
pro_FI: minuuttia

en: Unable to continue processing recurring event data. Please reload this page to continue/try again.
pro_FI: Ei voitu jatkaa toistuvan tapahtuman datan prosessointia. Päivitä sivu uudestaan jatkaaksesi/yrittääksesi uudelleen.

en: sec
pro_FI: sekuntia

en: Edit Series
pro_FI: Muokkaa sarjaa

en: View More&hellip;
pro_FI: Näytä lisää&hellip;

en: Break from Series
pro_FI: Irrota sarjasta

en: There are no upcoming %s at this time.
pro_FI: %s - ei tulevia tapahtumia.

en: Edit Future Events
pro_FI: Muokkaa tulevia tapahtumia

en: No upcoming %s.
pro_FI: Ei tulevia tapahtumia.

en: Break this event out of its series and edit it independently
pro_FI: Irrota tämä tapahtuma tapahtumasarjasta ja muokkaa sitä yksittäisenä tapahtumana

en: Edit Single
pro_FI: Muokkaa yksittäistä

en: Split the series in two at this point, creating a new series out of this and all subsequent events
pro_FI: Jaa sarja kahtia tästä kohtaa, luoden uuden sarjan, joka sisältää sekä tämän tapahtuman, että myös tulevat tapahtumat.

en: Edit Upcoming
pro_FI: Muokkaa tulevaa

en: Edit all events in this series
pro_FI: Muokkaa kaikkia tapahtumia tässä sarjassa

en: Edit All
pro_FI: Muokkaa kaikkia

en: Move all events in this series to the Trash
pro_FI: Siirrä kaikki tämän sarjan tapahtumat Roskakoriin

en: Trash Series
pro_FI: Sarja roskakoriin

en: Delete all events in this series permanently
pro_FI: Poista kaikki tämän sarjan tapahtumat lopullisesti

en: Delete Series Permanently
pro_FI: Poista sarja pysyvästi

en: Restore all events in this series from the Trash
pro_FI: Palauta kaikki tämän sarjan tapahtumat Roskakorista

en: Restore Series
pro_FI: Palauta sarja

en: Monthly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
pro_FI: Kuukausittaisessa mukautetussa toistossa päivä ei voi olla tyhjä.

en: Yearly custom recurrences cannot have a dash set as the day to occur on.
pro_FI: Vuosittaisessa mukautetussa toistossa päivä ei voi olla tyhjä.

en: Monday
pro_FI: Maanantai

en: Tuesday
pro_FI: Tiistai

en: Wednesday
pro_FI: Keskiviikko

en: Thursday
pro_FI: Torstai

en: Friday
pro_FI: Perjantai

en: Saturday
pro_FI: Lauantai

en: Sunday
pro_FI: Sunnuntai

en: , and
pro_FI: , ja

en: and
pro_FI: ja

en: January
pro_FI: Tammikuu

en: February
pro_FI: Helmikuu

en: March
pro_FI: Maaliskuu

en: April
pro_FI: Huhtikuu

en: May
pro_FI: Toukokuu

en: June
pro_FI: Kesäkuu

en: July
pro_FI: Heinäkuu

en: August
pro_FI: Elokuu

en: September
pro_FI: Syyskuu

en: October
pro_FI: Lokakuu

en: November
pro_FI: Marraskuu

en: December
pro_FI: Joulukuu

en: , and
pro_FI: , ja

en:  and
pro_FI:  ja

en: Recurring event instances
pro_FI: Toistuvan tapahtuman esiintymät

en: Show only the first instance of each recurring event (only affects list-style views).
pro_FI: Näytä vain kunkin toistuvan tapahtuman ensimmäinen esiintymä (vaikuttaa vain lista-tyyppisiin näkymiin).

en: Front-end recurring event instances toggle
pro_FI: Toistuvan tapahtuman näyttämisen käyttäjävalinta

en: Allow users to decide whether to show all instances of a recurring event.
pro_FI: Salli käyttäjien päättää haluavatko he nähdä kaikki toistuvan tapahtuman esiintymät.

en: Clean up recurring events after
pro_FI: Puhdista toistuvat tapahtumat jälkeen

en: Automatically remove recurring event instances older than this
pro_FI: Poista automaattisesti toistuvan tapahtuman esiintymät, jotka ovat tätä vanhempia

en: Create recurring events in advance for
pro_FI: Luo toistuvia tapahtumia etukäteen

en: Recurring events will be created this far in advance
pro_FI: Toistuvat tapahtumat luodaan tähän saakka etukäteen

en:  months
pro_FI:  kuukausia

en: You are currently editing all events in a recurring series.
pro_FI: Olet parhaillaan muokkaamassa kaikki tapahtumia toistuvan tapahtuman sarjassa

en: %d instances of this event have been created through %s. <a href="%s">Learn more.</a>
pro_FI: %d tapausta tästä tapahtumasta on luotu %s:n kautta. <a href="%s">Opi lisää.</a>

en: You are about to split this series in two.
    
    The event you selected and all subsequent events in the series will be separated into a new series of events that you can edit independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
pro_FI: Olet jakamassa tätä sarjaa kahteen osaan.
    
    Tapahtuma, jonka olet valinnut ja kaikki sarjan myöhemmät tapahtumat erotetaan uudeksi sarjaksi, jota voit muokata erikseen, irrallaan alkuperäisestä sarjasta.
    
    Toimintoa ei voi peruuttaa.

en: You are about to break this event out of its series.
    
    You will be able to edit it independently of the original series.
    
    This action cannot be undone.
pro_FI: Olet irrottamassa tätä tapahtumaa sen sarjasta.
    
    Tapahtuman muokkaus yksittäisenä tapahtumana irrallaan sen alkuperäisestä sarjasta tulee mahdolliseksi.
    
    Toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Are you sure you want to trash all occurrences of these events?
pro_FI: Oletko varma että haluat siirtää kaikki tapahtumien toistuvuudet roskakoriin?

en: Other
pro_FI: Muut

en: Recurrence Pattern:
pro_FI: Toistotapa:

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong>.
pro_FI: Ei tuloksia tapahtumista lähellä: <strong>"%s"</strong>.

en: No matching events listed under %s. Please try viewing the full calendar for a complete list of events.
pro_FI: Ei vastaavia tapahtumia: %s. Katso koko kalenteri nähdäksesi tapahtumien lista kokonaisuudessaan.

en: There were no results found.
pro_FI: Tuloksia ei löytynyt.

en: There were no results found for <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
pro_FI: Ei tuloksia haulle <strong>"%s"</strong> tällä viikolla. Kokeile toista viikkoa.

en: No results were found for events in or near <strong>"%s"</strong> this week. Try searching another week.
pro_FI: Tuloksia tapahtumista lähellä <strong>"%s"</strong> tätä viikkoa ei löytynyt. Kokeile toista viikkoa.

en: No results were found for this week. Try searching another week.
pro_FI: Tuloksia ei löytynyt tälle viikolle. Kokeile toista viikkoa.

en: Displays a list of upcoming events at a specific venue.
pro_FI: Näyttää tapahtumapaikkakohtaisen listan tapahtumista.

en: Events Featured Venue
pro_FI: Tapahtumat Esille nostetut Tapahtumapaikka

en: Use a custom list of countries
pro_FI: Käytä mukautettua maalistaa

en: Use additional fields to add unique content fields to the event admin, which can be used by anyone who creates events. Upon publication they'll appear in the event metabox that accompanies your event listing, alongside the date/time/venue/organizer/etc. </p><p>Each new piece of data needs:
pro_FI: Käytä lisäkenttiä lisätäksesi yksilöllisiä sisältökenttiä tapahtumien hallintaan, joita voi käyttää kuka tahansa, joka luo tapahtumia. Julkaisemisen yhteydessä ne näkyvät tapahtuman tietolaatikossa, joka on tapahtumalistasi yhteydessä,  päivämäärän/ajan/tapahtumapaikan/järjestäjän/yms. kanssa. </p><p>Jokainen uusi tieto tarvitsee:

en: Label (e.g. Meal Plans)
pro_FI: Etiketti (esim. Erityisruokavaliot)

en: At least one option (e.g. Vegetarian, Kosher, Paleo)
pro_FI: Ainakin yksi vaihtoehto (esim. Kasvisruoka, Laktoositon, Gluteeniton)

en: Field type. These are:
pro_FI: Kentän tyyppi. Nämä ovat:

en: Text - for the user to input text
pro_FI: Teksti - käyttäjä voi syöttää tekstiä

en: Text Area - identical to a text field but providing a larger area for the user to input text
pro_FI: Tekstikenttä - identtinen normaalille tekstikentälle, mutta antaa suuremman alueen käyttäjälle kirjoitettavaksi.

en: URL - for the user to input a URL
pro_FI: URL - käyttäjä syöttää URL-osoitteen

en: Checkbox - for multiple choice
pro_FI: Valintaruudut - voidaan valita useita

en: Radio Button - to select only one
pro_FI: Valintanapit - valitaan vain yksi

en: Dropdown Menu - for a dropdown menu
pro_FI: Pudotusvalikko - pudotusvalikolle

en: Field Label
pro_FI: Kentän otsikko

en: Field Type
pro_FI: Kentän tyyppi

en: Options (one per line)
pro_FI: Vaihtoehdot (yksi per rivi)

en: Text
pro_FI: Teksti

en: Text Area
pro_FI: Tekstikenttä

en: Radio
pro_FI: Valintanappi

en: Checkbox
pro_FI: Valintaruutu

en: Enter the field label as you want it to appear (this will be the label in the same way "Start Date," "Organizer," etc appear in the event details box on the frontend). Select whether the field will be a text field; URL field; radio buttons; checkboxes; or a dropdown. All of these with the exception of text and URL allow for multiple options to be included, which you can add — one per-line — in the right-hand column. If you feel flummoxed, we've got you covered with a %s.
pro_FI: Kirjoita kentän otsikko niin kuin haluat sen näkyvän (tämä on otsikko samalla tavalla kuin "Aloitusaika," "Järjestäjä," jne. ja näkyy tapahtuman tietojen yhteydessä loppukäyttäjälle). Valitse kentän tyypiksi tekstikenttä, URL-osoite, valintanappi, valintaruutu tai pudotusvalikko. Kaikki nämä, lukuun ottamatta tekstiä ja URL:ia, voivat sisältää useita vaihtoehtoja, joita voit lisätä - yksi per rivi - oikeassa laidassa. Jos asia tuntuu sekavalta, meillä on sinulle %s .

en: Editor "Custom Fields" meta box
pro_FI: Muokkaimen "Custom Fields" tietolaatikko

en: Show
pro_FI: Näytä

en: Hide
pro_FI: Piilota

en: Enabling this option this will not remove custom field data or functionality, just the default meta box editor.
pro_FI: Tämä valinta ei poista mukautetun kentän tietoja tai toimintoja, vaan vain oletus tietolaatikon tapahtuman muokkaimesta.

en: Are you sure you wish to remove this field and its data from all events? Once you click OK this cannot be undone.
pro_FI: Oletko varma, että haluat poistaa tämän kentän ja sen tiedot kaikista tapahtumista? Kun klikkaat OK, toimintoa ei voi peruuttaa.

en: Additional %s Fields
pro_FI: Lisäkentät

en: event
pro_FI: tapahtuma

en: events
pro_FI: tapahtumat

en: None
pro_FI: Ei mitään

en: Every Day
pro_FI: Joka päivä

en: Every Week
pro_FI: Joka viikko

en: Every Month
pro_FI: Joka kuukausi

en: Every Year
pro_FI: Vuosittain

en: Custom
pro_FI: Mukautettu

en: and will end
pro_FI: ja päättyy

en: On
pro_FI: Ajankohtana

en: After
pro_FI: Jälkeen

en: Never
pro_FI: Ei koskaan

[ctx: occurence count text]
en: events
pro_FI: tapahtumat

en: You must select a recurrence end date
pro_FI: Sinun täytyy valita toiston päättymispäivä

en: Frequency
pro_FI: Toiston tiheys

en: Day(s)
pro_FI: Päivä/päiviä

en: Daily
pro_FI: Päivittäin

en: To begin using Events Calendar PRO, please install the latest version of <a href="%s" class="thickbox" title="%s">The Events Calendar</a>.
pro_FI: Asenna <a href ="%s"class ="thickbox"title ="%s">The Events Calendarin</a> uusin versio aloittaaksesi Events Calendar PRO:n käyttö.

en: Week(s) on:
pro_FI: Viikko(ja):

en: Start Date
pro_FI: Aloituspäivä

en: Weekly
pro_FI: Viikoittain

en: End Date
pro_FI: Päättymispäivä

en: Month(s) on the:
pro_FI: Kuukausi(a):

en: Event Cost
pro_FI: Tapahtuman hinta

en: Monthly
pro_FI: Kuukausittain

en: Event Cats
pro_FI: Tapahtumakategoriat

en: Year(s) on:
pro_FI: Vuosi(a):

en: Title
pro_FI: Otsikko

en: Yearly
pro_FI: Vuosittain

en: Recurring
pro_FI: Toistuva

en: Every
pro_FI: Joka

en: Description
pro_FI: Kuvaus

en: Frequency of recurring event must be a number
pro_FI: Tapahtuman toiston tiheyden täytyy olla numero

en: M
pro_FI: Ma

en: Is
pro_FI: On

en: Tu
pro_FI: Ti

en: Is Not
pro_FI: Ei ole

en: W
pro_FI: Ke

en: On and After
pro_FI: Parhaillaan ja jälkeenpäin

en: Th
pro_FI: To

en: On and Before
pro_FI: Parhaillaan ja ennen

en: F
pro_FI: Pe

en: Yes
pro_FI: Kyllä

en: Sa
pro_FI: La

en: No
pro_FI: Ei

en: Search
pro_FI: Etsi

en: First
pro_FI: Ensimmäinen

en: A widget that displays the next upcoming x events.
pro_FI: Vimpain, joka näyttää seuraavat x tulevaa tapahtumaa.

en: Second
pro_FI: Toinen

en: Events List
pro_FI: Tapahtumalista

en: Third
pro_FI: Kolmas

en: Upcoming Events
pro_FI: Tulevat tapahtumat

en: Fourth
pro_FI: Neljäs

en: Recurrence End Date
pro_FI: Toistuvuuden päättymisajankohta

en: Fifth
pro_FI: Viides

en: Recurrence Count
pro_FI: Toistuvuuden määrä

en: Last
pro_FI: Viimeinen

en: Displays the time remaining until a specified event.
pro_FI: Näyttää tiettyyn tapahtumaan jäljellä olevan ajan.

en: Day
pro_FI: Päivä

en: Events Countdown
pro_FI: Tapahtuman lähtölaskenta

en: On the:
pro_FI: Päivä:

en: Add another
pro_FI: Lisää toinen

en: Remove
pro_FI: Poista

en: Recurrence Description:
pro_FI: Toiston kuvaus:

en: Distance
pro_FI: Etäisyys

en: Map view search distance limit
pro_FI: Karttanäkymän haun etäisyyden raja

en: No Default
pro_FI: Ei oletusta

en: Set the distance that the location search covers (find events within X distance units of location search input).
pro_FI: Aseta etäisyys, jonka sisältä sijaintihaku hakee.

en: Select a State
pro_FI: Valitse osavaltio

en: <p>Choose the default venue & organizer. Set default address information to save time when entering a new venue or organizer.</p><p>You can override these settings as you enter a new event.</p>
pro_FI: <p>Valitse oletus paikka ja järjestäjä. Aseta oletusosoitetiedot säästäksesi aikaa, kun lisää uutta paikkaa tai järjestäjää.</p><p>Voit ohittaa nämä asetukset, kun lisäät uuden tapahtuman.</p>

en: Miles
pro_FI: Mailia

en: Options
pro_FI: Vaihtoehdot

en: Kilometers
pro_FI: Kilometriä

en: Fix geolocation data
pro_FI: Korjaa paikannuksen tiedot

en: Organizer
pro_FI: Järjestäjä

en: You have %d venues for which we don't have geolocation data. We need to use the Google Maps API to get that information. Doing this may take a while (aprox. 1 minute for every 200 venues).
pro_FI: Sinulla on %d tapahtumapaikkoja, joista meillä ei ole paikannustietoja. Meidän täytyy käyttää Google Maps API:a saadaksemme nämä tiedot. Tämä saattaa kestää jonkin aikaa (n. 1 minuutti / 200 tapahtumapaikkaa).

en: Default organizer
pro_FI: Oletusjärjestäjä

en: Hide location search
pro_FI: Piilota paikkahaku

en: No saved organizers yet.
pro_FI: Ei vielä tallennettuja järjestäjiä.

en: Removes location search field from the events bar on all views except for map view.
pro_FI: Poistaa paikkahaun hakupalkista kaikissa muissa näkymissä paitsi karttanäkymässä.

en: Venue
pro_FI: Tapahtumapaikka

en: Map
pro_FI: Kartta

en: Default venue
pro_FI: Oletuspaikka

en: Near
pro_FI: Lähellä

en: No saved venues yet.
pro_FI: Ei vielä tallennettuja tapahtumapaikkoja.

en: Location
pro_FI: Sijainti

en: Address
pro_FI: Osoite

en: Use latitude + longitude
pro_FI: Käytä leveysaste + pituusaste -arvoja

en: You can use this setting to set specific, individual defaults for any new Venue you create (these will not be used for your default venue).
pro_FI: Voit käyttää tätä asetusta asettaaksesi erityisiä, yksittäisiä oletusasetuksia uusille tapahtumapaikoille joita luot (näitä ei käytetä oletuspaikalle).

en: Latitude
pro_FI: Leveysaste

en: Default address
pro_FI: Oletusosoite

en: Longitude
pro_FI: Pituusarvo

en: Default city
pro_FI: Oletuskaupunki

en: Fix venues data
pro_FI: Korjaa tapahtumapaikkojen tiedot

en: Default state
pro_FI: Oletusosavaltio

en: You have venues for which we don't have Geolocation information. <a href='%s'>Click here to generate it</a>.
pro_FI: Sinulla on tapahtumapaikkoja, joista meillä ei ole paikannustietoa. <a href='%s'>Paina tästä luodaksesi se</a>.

en: Default province
pro_FI: Oletusmaakunta

en: Fixed geolocation data for %d venues
pro_FI: Paikannustiedot korjattiin %d tapahtumapaikalle

en: Default postal code/zip code
pro_FI: Oletuspostinumero

en: Default country
pro_FI: Oletusmaa

en: Type: %s %s
pro_FI: Kirjoita: %s %s

en: Default phone
pro_FI: Oletuspuhelinnumero

en: Dropdown
pro_FI: Pudotusvalikko

en: One country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom. <br> (Replaces the default list.)
pro_FI: Yksi maa per rivi seuraavassa muodossa: <br>US, Yhdysvallat <br> UK, Iso-Britannia. <br> (Korvaa oletusluettelon.)

en: Radio Buttons
pro_FI: Valintanapit

en: Title:
pro_FI: Otsikko:

en: week
pro_FI: viikko

en: Number of events to show:
pro_FI: Näytettävien tapahtumien määrä:

en: photo
pro_FI: kuvaruudukko

en: Display:
pro_FI: Näytä:

en: City
pro_FI: Kaupunki

en: %s for week of %s
pro_FI: %s viikolle kohteesta %s

en: State (US) Or Province (Int)
pro_FI: Osavaltio (USA) tai maakunta

en: Default Content
pro_FI: Oletussisältö

en: Postal Code
pro_FI: Postinumero
